Dnes je 09. 06. 2026 - svátek má Stanislava

Královéhradecký kraj

Pec – Modrý důl

K Liborovi na chatu Orlík jsme tentokrát vyrazili na samém přelomu zimy a jara. Zatímco v pražské kotlině už jaro potvrdilo svůj nástup, v Peci teprve lyžaři neochotně přenechávali hory turistům. A tak jsem se při objevování dosud neprozkoumaného Modrého dolu i trochu bořili v závějích. Večer se nesl … Celý příspěvek

Rubriky: 2011 | Štítky: , | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pec – Modrý důl

Pec-Aichelburk

Milovníky Krkonoš nemusejí lákat jen výšlapy na hřeben, kolikrát stačí zůstat níže. Jedním z takových tipů na výlet v okolí Pece pod Sněžkou může být cesta na hrádek Aichelburk, romantickou to zříceninu hrádku schovaného vysoko ve svahu nad řekou Úpou poblíž Horního Maršova. Už dlouho … Celý příspěvek

Rubriky: 2010 | Štítky: , | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pec-Aichelburk

Úpice a Jestřebí hory

Před hlavní dovolenou to chtělo nějaký zkušební výjezd. Jenže počasí pořád bylo všelijaké a tak mě to pod stan moc nelákalo. Domluvili jsme si proto pár dní ubytování v Úpici a vyrazili s koly do Podkrkonoší. Hlavně nás lákalo zdolat hřeben opomíjených Jestřebích hor s … Celý příspěvek

Rubriky: 2010, Cestování s dětmi | Štítky: | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Úpice a Jestřebí hory

Černý Důl – dámská jízda

Na podzim jsme si s kamarádkou Danielou vymyslely dámskou akci. Ona vezme svojí čtyřletou dceru Emu, já patnáctiměsíční Šárku a vyrazíme do Krkonoš. Plánování ubytování jsem nechala na Daniele, na mně bylo vymyslet výlety, aby je zvládlo čtyřleté dítě a já se Šárkou v krosně.

Rubriky: 2009, Cestování s dětmi | Štítky: , | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Černý Důl – dámská jízda

Víkend na Orlíku aneb za koláčem na Luční boudu

Po slunečné Kubě jsme si potřebovali trochu odpočinout a nasát zas svěží horský vzduch. Kola nás tak krátce po dovolené ještě nelákala, spát někde pod stanem se nám nechtělo a tak jako ideální cíl bylo navštívit zas kamaráda Libora v Peci na jeho chatě Orlík. Ale … Celý příspěvek

Rubriky: 2009 | Štítky: , | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Víkend na Orlíku aneb za koláčem na Luční boudu

Polabím na Lesovnu

Začalo jaro a chtělo to už nějak vyjet. Vyjet si pořádně, někam daleko a co třeba i pod stan na celý víkend. A když Míla měla odjet na víkend na dámskou jízdu na Lesovnu, bylo rozhodnutou. Dojedu za víkend na Lesovnu po svých a zpátky … Celý příspěvek

Rubriky: 2009 | Štítky: , , , | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Polabím na Lesovnu

Častolovice

Jednodenní pěší výlet. Bylo krásné počasí, tak jsme vyrazili vláčkem do Častolovic. Tam jsme si prohlédli zámek a vyhlášený zámecký zvěřinec. No, mohli jsme ještě pár týdnů počkat, některá zvířátka asi ještě spala zimním spánkem, protože spousta klecí a výběhů byla prázdných. Potom jsme se … Celý příspěvek

Rubriky: 2009 | Štítky: , | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Častolovice

Peklem k hradu Frymburku

Sedět u kamarádů doma se nám po celý víkend nechtělo. Obývají nádhernou faru poblíž Jaroměře, která je tak převeliká, že kdyby člověk měl být každý den v jiné místnosti, strávil by tam takřka měsíc. Ale nám to vysedávání a cpaní se dobrotami sice dělá dobře na … Celý příspěvek

Rubriky: 2009 | Štítky: | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Peklem k hradu Frymburku

Vrbice, Homol, Dřel

Tři dny po TERMÍNU, když už byla doma umyta všechna okna, naleštěny schody a nepomáhaly ani jiné babské rady, zkusili jsme mimino popohnat tůrou. Pod slovem tůra, v tomto stupni těhotenství, rozumějte asi dvanáctikilometrovou procházku s podporou auta, v kufru sbalenou tašku do porodnice (pro … Celý příspěvek

Rubriky: 2008 | Štítky: , | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vrbice, Homol, Dřel

Potštejn-Brandýs nad Orlicí

Výlet vláčkem na hrad Potštejn. Konečně i s komplet prohlídkou, ale málem nám byla odepřena – na první ranní prohlídku v 10 hodin jsme tam totiž byli jediní zájemci!!! Průvodkyně na naše naléhání nakonec svolila s tím, že při odemykání a procházení hradu nám poskytne … Celý příspěvek

Rubriky: 2008 | Štítky: , , | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Potštejn-Brandýs nad Orlicí

Potštejn

Znáte to – někde jedete a nestihnete projet všechno, co byste chtěli. Tak si říkáte, že si to necháte „na příště“, ale to většinou málokdy výjde. Jako takovéhle jedno „na přístě“ jsme si schovávali trasu Litice – Potštejn podél Divoké Orlice. Na hrad Litice jsme … Celý příspěvek

Rubriky: 2007, Cestování s dětmi | Štítky: , , | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Potštejn

Velká Deštná

Někdy je to výhoda být na mateřské, protože člověk není odkázaný jezdit na výlety jenom o víkendech. Když se proto jedno pondělní ráno na obloze ukázalo sluníčko, rozhodli jsme se někam vyrazit. Původně jsme chtěli na kolo, ale Luďka trochu pobolívalo v krku, tak jsme … Celý příspěvek

Rubriky: 2007, Cestování s dětmi | Štítky: , , | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Velká Deštná

Rokytnice a dobytí Sněžky

Až do tohoto výletu jsem se řadil mezi ty, co nikdy na nejvyšší hoře Čech nebyli. Je s podivem, jak dlouho byly Krkonoše stranou mého zájmu. Teprve nyní tento bílý bod na mapě postupně odkrývám. Takže vzhůru na nejvyšší horu! Víkend strávený v zázemí Rokytnice … Celý příspěvek

Rubriky: 2007 | Štítky: , | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Rokytnice a dobytí Sněžky

Lesovna – Králický Sněžník

A opět jsme na Lesovně. Obdivujeme nejen malého Víťu a nejen se procházíme v okolí Lesovny u betonových bunkrů a pevností. Ale daří se nám dobýt i moravskou velehoru Králický Sněžník. Vždyť já jsem na ní vůbec poprvé. Onehdy v zimě to nevyšlo, tak alespoň … Celý příspěvek

Rubriky: 2007 | Štítky: , , , | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Lesovna – Králický Sněžník

Nad Špindlerovým Mlýnem

Kdo by si chtěl trochu užít běžkování v Krkonoších, tomu mohu trasu nad Špindlerovým Mlýnem jedině doporučit. Podnětem k trochu toho sportovního výkonu byl kus žvance, přesněji řečeno doporučení kamaráda, že na Luční Boudě ve vlastní pekárně pečou mimo jiné výborný borůvkový koláč. Kdo by … Celý příspěvek

Rubriky: 2007 | Štítky: , | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Nad Špindlerovým Mlýnem

Na hřebeni Krkonoš – Horní Mísečky

To azúro, ten oslnivě bílý sníh, ten čerstvý mrazivý vzduch, to hřející sluníčko na našich zimou pobledlých tvářích… to byl jeden den strávený šoupáním běžek na hřebeni Krkonoš v místech, kde vzpomínáme na Hančeho a Vrbatu a kde Labe pramení.

Rubriky: 2007 | Štítky: , | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Na hřebeni Krkonoš – Horní Mísečky

Kumburk a Bradlec

Už před lety, kdy jsem s jednou (dnes už moc nejezdící) partou cykloturistů zvanou Thomas Tour pobýval u kamaráda v Lužanech u Jičína, se moje zraky upíraly k vysokému kopci, na němž z daleka byly patrné zbytky zdí nějakého hradu. Teprve teď po letech, jsem … Celý příspěvek

Rubriky: 2006 | Štítky: , | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kumburk a Bradlec

Víkend v Peci

Když jsme se někdy začátkem roku dozvěděli, že v půlce března pojedeme s kolegy budovat tým do Pece pod Sněžkou, netušila jsem, že v té době bude na horách ještě ležet spousta kvalitního sněhu. S Luďkem jsme využili možnost zůstat v chatě Milíře v Modrém … Celý příspěvek

Rubriky: 2006 | Štítky: , | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Víkend v Peci

Prachovské skály

Kdo si vzpomene na květnovou výpravu na Šumavu, ten si pamatuje na mé podlomené zdraví, které jsem se snažil zachránit ležením několik dní v posteli. Jenže jen co se mi trochu ulevilo, nedalo se doma vydržet a tak jsem musel pokašlávaje aspoň v neděli někam … Celý příspěvek

Rubriky: 2005 | Štítky: , | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Prachovské skály

Orlické hory

Přechod hřebene Orlických hor z Rokytnice v Orlických horách, přes pevnost Hanička a dále po červené trase přes Pěticestí, Velkou Deštnou, Šerlich (Masarykova chata), Bukačku do Sedloňova.

Rubriky: 2003 | Štítky: , | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Orlické hory

Harrachov

Prodloužený víkend díky státnímu svátku. Luxusní ubytování v Harrachově na ústředně. Podzimně-zimní výlety na hřebeny Krkonoš (prameny Labe, Labská bouda, Dvoračky, Mísečky) a do Jizerských hor (Smědava, Smrk, Frýdlantské cimbuří) kazila akorát mlha. V pondělí krásně sněžilo. Už se těšíme na zimu! 🙂

Rubriky: 2003 | Štítky: , , , | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Harrachov

Albeřice zima

Necyklistická akce. Ono totiž co v Praze, když je na horách spousta sněhu. A tak jsme vyrazili do Horních Albeřic. Od Šimona, resp. od tety Kateřiny jsme si půjčili pruhovanou chaloupku, nakoupili brikety, nacpali se do auta a vyrazili. Celou sobotu jsme sjezdovali na místním … Celý příspěvek

Rubriky: 2003 | Štítky: , | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Albeřice zima

VYHLEDÁVÁNÍ NA TOMTO WEBU